Usb Bellek Tamiri Soket Değişimi (Detaylı Resimli Anlatım)

Bugün ki dersimizde usb bellek yani diğer adıyla flash bellek tamiri yapıp soketini değişicez. Bu konuyu detaylı ve resimli bir şekilde anlatmaya çalıştık sorularınız varsa yorum bölgesinden sorabilirsiniz.

Malzemeler:

  • Sağlam Usb Bellek Soketi
  • Lehim Makinesi
  • Yan Keski
  • Siyah Bant

1-) İlk olarak bozuk usb belleğimizi seçip işlemlere başlıyoruz.

2-) İşaretli alanda gösterdiğim yere lehim makinesiyle ısıtıyoruz.

3-) Lehim vurduğumuz yere soketimizi koyuyoruz. (Eğer lehim tutmazsa tekrardan resimde işaretli yere lehim vuruyoruz.)

4-) Lehimi yaptıktan sonra yan keski ile iyice sabitliyoruz.

5-) Uç tarafına soketimizi lehimledikten sonra alt tarafınıda dikkatli bir şekilde lehimliyoruz. İyice sabitledikten sonra usb belleğimizi geri kutusuna takıyoruz şimdi test edelim.

6-) İşlemlerimiz bittikten sonra usb belleğimizi siyah bant ile sarıyoruz ki sabit kalsın bilgisayara takıldığında temasızlık yapmasın. Usb 2.0 yada usb 3.0 olmasına özen gösterip flash belleğimizi bilgisayara takıyoruz.

Evet. Tamir işlemimiz başarılı eğer siz yapamaz ya da aklınızda soru varsa yorum bölgesinden yazın yardımcı olurum. Umarım bu dersimiz işinize yaramıştır. Diğer derslerimizde görüşmek üzere.

Usb Bellek Nedir?

Usb bellek yani diğer adıyla flash bellek müzik,film veya veri aktarımı ve veri depolamak için kullanabileceğimiz makinelerdir. İlk çıktığında maksimum 16 GB hafızasına sahip iken günümüz teknolojisinde 1 TB’a kadar çıkabilmektedir. Küçük boyutlu ve hafif olan usb bellekler teknoloji seven insanlar tarafından rağbet görmektedir. Ülkemizde ise en çok kullanılan veri depolama eşyası olarak kullanılmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir