Sublime Text – Yazılım Kodlama Editörü Programı İndir

Sublime Text Nedir?

Sublime Text, öncelikle geliştiricilere adanmış güçlü bir metin editörüdür. Uygulama, düzenlemeyi ve sıfırdan kod oluşturmayı hızlandırmak için birçok seçenek sunmaktadır. Sublime Editor, Windows, Mac ve Linux için kullanılabilir.

Sublime Text, otomatik doldurma sözdizimi ile donatılmıştır; sekmelerdeki dosyaları düzenleme seçeneği, yazım denetimi için destek, otomatik değişiklikleri kaydetme işlevi, içerik arama ve normal ifadeleri kullanarak değiştirme ve klavye kısayollarını destekleme, oluşturma işlemini hızlandırır. kodu.

Komut Paleti sık kullanılan fonksiyonları tutar. Sadece birkaç tuşa basarak, menüler arasında gezinmek zorunda kalmadan ya da gizli anahtar bağlantıları hatırlamadan istediğinizi arayabilirsiniz.

Benzersiz işlevler arasında Sublime Text editörü aynı anda birden fazla satırı düzenleme, klavye kısayollarını ve arama dosyalarını ve gelişmiş kod formatlama özelliklerini kullanarak bir konum açma seçeneği sunar. Ayrıca, Sublime Text eklenti sistemini de destekler. Birden çok seçim, aynı anda birçok satırı etkileşimli olarak değiştirmenize, değişkenleri kolaylıkla yeniden adlandırmanıza ve dosyaları her zamankinden daha hızlı bir şekilde değiştirmenize olanak sağlar.

Sublime Text’deki her şey, keyBindings, Menüler, Snippets, Makrolar, Tamamlamalar ve daha fazlası dahil olmak üzere basit JSON dosyalarıyla özelleştirilebilir. Bu dosya, dosya başına ve proje bazında ayarlarda belirtilebildiği için size esneklik sağlar.

Sublime Text, Python tabanlı güçlü bir eklenti API’sine sahiptir. API ile birlikte, gerçek zamanlı olarak etkileşimli olarak denemek için yerleşik bir Python konsolu ile birlikte gelir.

Dosyaları yan yana düzenleyin veya bir dosyadaki iki konumu düzenleyin. İstediğiniz sayıda satır ve sütunla düzenleyebilirsiniz. Sublime Text ayrıca C, C ++, C #, CSS, D, Erland, HTML, Groovy, Haskell, Java, JavaScript, LaTeX, Lisp, Lua, Markdown, Matlab, OCaml, Perl, PHP, Python, R, Ruby, SQL, Tcl, XML.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir